петок, 3. декември 2021. Вести денес: 5
home Фудбал

ФОТО: Ѕвездите на Јуве се огласија од изолација… „Не го потценувајте ова чудо“

ФОТО: Ѕвездите на Јуве се огласија од изолација… „Не го потценувајте ова чудо“

Фудбалерите на Јувентус се во карантин откако беше објавено дека Даниеле Ругани е позитивен на коронавирусот. Миралем Пјаниќ подели фоотграфија со која и ги насмеа фановите во тешките моменти за земјата…

„Не ги правиме сите истите грешки. И ние сме сега во оваа необична ситуација. Не потценувајте го тоа“ – испрати порака Пјаниќ.

Серија А ги суспендираше натпреварите на неодредено. Владата на Италија, исто така, донесе одлука за суспендирање на сите спортски натпревари во земјата.

извор: ekipa.mk

Коронавирус