сабота, 29. јануари 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

ФОТО: Дури и брзата помош го исмејува Нејмар

ФОТО: Дури и брзата помош го исмејува Нејмар

Веќе пишувавме дека статистичарите пресметаа дека на тревникот на Мундијалот Нејмар до овој момент помина цели 14 минути.

Таквиот негов стил на игра го искористи португалската брза помош, кој на тој начин сакаше да ги предупреди Португалците дека пречсто се решаваат да повикаат брза помош кога за тоа нема никаква потреба.

„Дури 75.8% од повиците за брза помош воопшто не се итни“, стои во соопштението со фотоградија од Нејмар кој со болна гримаса бара прекршок од судиите.

Коронавирус