сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 73
home Фудбал

ФОТО: Де Роси се сели во Аргентина

ФОТО: Де Роси се сели во Аргентина

Италијанскиот највлијателен спортски весник „GAZZETTA DELLO SPORT“  тврди дека Даниеле Де Роси има договор со Бока Јуниорс и не ја прекинува кариерата.

Де Роси се договорил со овој славен клуб од Аргентина за годишна плата од 500.000 евра. Италијанецот неделава ќе пристигне во Аргентина да ги среди формалностите  со новиот клуб.

 

Причина за ваквата одлука на Де Роси  да ја продолжи кариерата на уште една сезона  тврди „GAZZETTA DELLO SPORT, “  се блиските односи со Николас Бурдисо кој е директор во Бока Јуниорс  го лем пријател на ветеранот од Италија.

 

Коронавирус