среда, 31. мај 2023. Вести денес: 53
home Фудбал

ФОТО: „Црвените ѓаволи“ стануваат розови

ФОТО: „Црвените ѓаволи“ стануваат розови

Најтрофејниот фудбалски клуб во Велика Британија од ново е на мета на навивачите.

„Црвените ѓаволи“ во следната сезона 2018/2019 ќе имаат нови розови дресови како трета опција од новата линија на нивниот спонзор.

Првичните најави за новиот домашен дрес на црвена основа со црни линии предизвика гнев кај фановите на Манчестер Јунајтед.

Неофицијалната фотографија на која се гледа како ќе изгледа третата комбинација на Јунајтед дополнително ги разбрани страстите кај навивачите на кои не им се допаѓа новиот изглед.