четврток, 28. мај 2020. Вести денес: 1
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Фудбал

ФОТО: Буфон си купи „Спачак“

ФОТО: Буфон си купи „Спачак“

Легендарниот италијански голман Џанлуиџи Буфон не е како повеќето фудбалери кои се расфрлаат со скапи автомобили и луксуз.

Тој ужива во едноставни работи кои го опуштаат и потсетуваат на младоста.

Така, Џиџи беше фатен како релаксирано се вози со автомобилот „Спачак“ кој го има во својата гаража. Станува збор за ретро модел од Цитроен кој беше популарен во осуддесеттите години.

Тој со сопругата отпатува во местото Марина Ди Маса каде се релаксира по лошата сезона во дресот на ПСЖ

 

Коронавирус