среда, 7. декември 2022. Вести денес: 177
home Фудбал

Фото: Божиќ во домовите на Меси и Роналдо

Фото: Божиќ во домовите на Меси и Роналдо

Големиот празник го слават и најдобрите светски фудбалери Лионел Меси и Кристијано Роналдо. Двете фудбалски ѕвезди овој необичен Божик пооради панде,мијата го слават во најтесниот круг на семејството.

Лео и Кристијано за таа прилика во своите домови дури и позираат со своите најмили облечени во идентчна облека крај новогодишната елка.

Двете големи ѕвезди на социјалните мрежи објавија фотки со кои на своите фанови им ги честитаат Божик и новогодишните празници.

Некој од светските фудбалски ѕвезди наместо со семејството божиќната фотка ја направија со освоените трофеи , како што е случајот со капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос.

Бразилецот од ПСЖ, Нејмар пак на своите фанови на социјалните мрежи Божик им го честите со видео на кое тој може да се види во улога на космонаут.

Qatar 2022