сабота, 10. декември 2022. Вести денес: 6
home Фудбал

ФОТО: Бобан Николов седна во пилотската кабина

ФОТО: Бобан Николов седна во пилотската кабина

Македонскиот фудбалски репрезентативец Бобан Николов се фотографираше за спомен со екипажот на чартер авионот на Кроација Ерлајнс со кој националниот тим пристигна од Амстердам во Скопје.

Фудбалерите беа во фокусот изминатите две седмици со настапот на Европското првенство. Иако ги загубија трите натпреври, сепак, достојно ја презентираа Македонија.

Qatar 2022