среда, 7. декември 2022. Вести денес: 35
home Фудбал

ФОТО: Белгија ја има една од најубавите навивачки- Лиз е хит на Инстаграм

ФОТО: Белгија ја има една од најубавите навивачки- Лиз е хит на Инстаграм

Белгијката Лиз Сверц е уште една во низата убави жени кои излегоа во прв план во текот на ова Европско првенство. Нејзината поддршка за Белгија, која во четвртфиналето ќе игра против Италија, се гледа преку провокативните фотогарии во дресот на националниот тим кои привлекоа големо внимание во јавноста.

Јасно е дека Лиз е многу слободна во објавување фотографии на социјалните мрежи, а тоа можеби и не би било некое изненадување доколку таа не е професорка во едно тамошно средно училиште.

Инаку, таа во слободно време работи како модел.

Qatar 2022