сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 26
home Фудбал

ФОТО: Барселона го избрка Ракитиќ па му испрати „трогателна“ порака

ФОТО: Барселона го избрка Ракитиќ па му испрати „трогателна“ порака

Барселона официјално го потврди трансферот на Иван Ракитиќ во Севилја, практично го избрка од клубот по 6 години, сега му посвети внимение со „трогателна“ порака на социјалните мрежи.

Со доаѓањето на Роналд Куман стана јасно дека нема место за Хрватот во новата Барселона, Ракитиќ сакаше да ја заврши кариерата кај Каталонците, но тоа не му беше „дозволено“.

Барселона на социјалните мрежи му упати порака на Ракитиќ.

„Ракитиќ ти секогаш ќе бидеш дел од нашата историја“ – порача Барселона.

Коронавирус