петок, 17. септември 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

ФОТО: Барди и Елмас со поддршка и молитви за Кочани

ФОТО: Барди и Елмас со поддршка и молитви за Кочани

Македонските фудбалски репрезентативци кои играат во странство, преку социјалните мрежи испратија поддршка и молитви за спас на Кочани кој вчера сериозно беше загрозен од силен пожар.

Енис Барди кој е во Шпанија и Елиф Елмас во Италија, споделија фотографии од Кочани во пламен на Инстаграм.

Коронавирус