понеделник, 12. септември 2022. Вести денес: 130
home Фудбал

ФОТО: Авион со порака од ФФМ во чест на фудбалерите лета над СКОПЈЕ

ФОТО: Авион со порака од ФФМ во чест на фудбалерите лета над СКОПЈЕ

Македонската фудбалска репрезентација утре ќе го одигра историскиот прв натпревар на едно големо натпреварување од осамостојувањето.

Во таа чест ФФМ дигна авион на македонското воздухопловство и испрати порака.

Пораката гласи „ОДИМЕ НА ЕВРОПСКО, НАПРЕД МАКЕДОНИЈА“.

 

 

Коронавирус