четврток, 8. декември 2022. Вести денес: 87
home Фудбал

ФОТО: Авио-компанија ги „истрола“ Германците за шокантната елиминација од Јужна Кореја

ФОТО: Авио-компанија ги „истрола“ Германците за шокантната елиминација од Јужна Кореја

Неочекуваната елиминација на актуелниот светски шампион Германија е најголемото изненадување досега во Русија, а социјалните мрежи се преплавени и со многу сеир на сметка на Јоаким Лев и неговите избраници.

Во ваков стил реагираше и познатата авио-компанија „Рајанер“, која активираше реклама со која директно ги истрола Германците.

Qatar 2022