сабота, 16. октомври 2021. Вести денес: 95
home Фудбал

ФОТО: Александар Коларов е нов играч на Интер

ФОТО: Александар Коларов е нов играч на Интер

Медиумите од Италија јавуваат дека Интер и Коларов се догвориле, Србинот е нов играч на клубот од „Џузепе Меаца“.

Коларов има 34 години, Конте бараше искусен играч во одбраната, го доби бо името на Александар Коларов.

Според информациите од Италија, Коларов во Интер доаѓа за 1,5 милиони евра.

Коронавирус