четврток, 5. октомври 2023. Вести денес: 0
home Фудбал

Фонсека ќе остане во Рома доколку тимот се квалификува во Лигата на шампионите

Фонсека ќе остане во Рома доколку тимот се квалификува во Лигата на шампионите

Договорот со тренерот на Рома, Пауло Фонсека автоматски ќе се обнови доколку тимот се пласира во Лигата на шампионите следната сезона, пренесува „Скај Италија“.

Според изворот, оваа ставка е напишана во договорот на 47-годишниот Португалец. Забележано е дека Рома преговара за нов договор со специјалистот под различни услови.

Актуелниот договор на Фонсека важи до крајот на сезоната 2020/21.

Рома со 14 бода е на 4. место по седум кола од италијанскиот фудбалски шампионат.