вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 45
home Фудбал

Флик личност на годината во изборот на „Кикер“

Флик личност на годината во изборот на „Кикер“

Престижниот германски спортски магазин „Кикер“ го прогласи тренерот на Баерн Минхен, Ханс-Дитер Флик з аличност на 2020 година.

Педест и петгодишниот фудбалски специјалист во 2020 година, освои пет трофеи со клубот од Минхен, вклучувајќи ги Бундеслигата и Лигата на шампионите.

Минатата година оваа номинација ја освои тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп.

Коронавирус