среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 171
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Фудбал

„Физички сме далеку, но со душа и срце сме со нашиот народ“ (ФОТО)

„Физички сме далеку, но со душа и срце сме со нашиот народ“ (ФОТО)

Голгетерот на македонската фудбалска репрезентација Илија Несторовски денеска на социјалните мрежи објави дека националниот тим донира медицинска опрема за македонското здравство во екот на пандемијата од коронавирусот.

Ова е втора донација на македонските репрезентативци, бидејќи пред неколку недели донираа парични средства за Фондот за здравство. Овој пат тие решија да помогнат со медицинска опрема.

„Иако сме далеку физички, ние со целото срцен и душа сме со македонскиот народ“, напиша Несторовски на „Инстаграм“.

 

View this post on Instagram

 

APEL od nas fudbalerite na A REPREZENTACIJATA na(nasata sakana zemja) Iako sme daleku fizicki , nie sme so celo srce i dusa so nasiot narod. Denes doniravme odredena kolicina LZO za medicinskiot i pomosniot personal vo GOB 8 Septemvri i KIFB Skopje. Doniravme odredeni kolicini – maski KN95 – skafanderi – kapi – kaljaci – sredstva za dezinfekcija na race i povrsini -rakavici -gelovi -hiruski maski -zastitni viziri Vi blagodarime sto se grizite za nasite sogragjani, ne stedejki se sebe vo ovaa zednicka bitka. Voedno gi povikuvame site koi se vo sostojba da doniraat ,da go napravat toa ,sega koga e najpotrebno. Dlaboka pocit kon medicinsite timovi i celiot pomosen personal. (Se gledame na stadion)

A post shared by Ile Nestorovski 3️⃣0️⃣ (@nestoro30) on

Коронавирус