вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 92
АКТУЕЛНО

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

home Фудбал

Фирмино во “аут” четири недели

Фирмино во “аут” четири недели

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп пред мечот со Вест Хем во Премиер лигата потврди дека Бразилецот сериозно е повреден и дека нема да смета на него четири недели.

„Загубата на Боби Фирмино на теренот е голем удар за нас. Веќе два дена знаеме дека повредата на задната ложа е сериозна. Одсуството ќе биде во недели. Повеќе од четири, и јас тоа го сметам за сериозна повреда. Останува да видиме колку ќе паузира, иако Боби е некој кој што брзо оздравува“, рече Клоп.

Менаџерот додаде дека Куртис Џоунс ќе биде подготвен за мечот, но не и Џо Гомез кој го очекува на теренот дури после репрезентативната пауза.

Коронавирус