вторник, 6. декември 2022. Вести денес: 103
home Фудбал

Фирмино се врати на тренинзите

Фирмино се врати на тренинзите

Напаѓачот на Ливерпул, Роберо Фирмино, продолжи со тренинзи по залечување на повреда на колкот, пренесува „Скај спорт“.

Дваесет и седумгодишниот Бразилец беше повреден за време на тренинг сесијата пред натпреварот од 36. коло од првенството на Англија со Хадерсфилд (5:0).

Оваа сезона,Фирмино настапи на 47 средби во сите натпреварувања, постигна 16 голови и оствари седум асистенции.

Qatar 2022