сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 50
home Фудбал

Финалето од фудбалскиот Куп ќе се одигра на 19 мај од 19 часот

Финалето од фудбалскиот Куп ќе се одигра на 19 мај од 19 часот

Струмичка Академија Пандев е условно “домаќин“ на Силекс во фудбалското финале кое ќе се одигра на 19. мај на Арената “Тодор Проески“ со почеток од 19 часот.

Минатата година не се играше поради пандемијата, но тоа значи дека Академија Пандев, како освојувач од 2019 година ќе биде во улога на бранител на пехарот, додека Силекс по 24 години одново е во големото финале.

 

Коронавирус