четврток, 2. јули 2020. Вести денес: 96
МЕГА БОМБА

АУДИО: Објавена нова бомба за Заев – „Маме ќе им e*aм на сите што ќе влезат кај мене во коалиција“

home Фудбал

Финалето на Лигата на шампионите и Лигата на Европа може да помине без гледачи

Финалето на Лигата на шампионите и Лигата на Европа може да помине без гледачи

Европската фудбалска асоцијација (УЕФА) се уште планира да ги одржи заврши турнирите на евро-куповите оваа сезона пред почетокот на ждрепката за следната сезона.

Разгледана е опцијата за одржување на финалните натпревари од Лигата на шампионите и Лигата на Европа без навивачи.

Денес, на 1 април, УЕФА, преку видео конференција, ќе разговара за прашања од договори за фудбалери и времето за трансфер прозорците.

Исто така, ќе се дискутира за календарската состојба за остатокот од сезоната. УЕФА има иста позиција како и во англиската Премиер лига – првенствата мора да се доиграат.

Претходно се појавија нформации дека европските првенства би можеле да бидат завршени во август.

Во моментов, сите професионални турнири во Европа, со исклучок на Белорускиот шампионат, се прекинати поради пандемијата на коронавирус.

Парламентарни избори 2020