среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 107
АКТУЕЛНО

Активни над 20.800 случаи на коронавирус

home Фудбал

Финалето на Копа Либертадорес префрлено во Перу

Финалето на Копа Либертадорес префрлено во Перу

Финалето на Купот Либертадорес помеѓу Фламенго и Ривер Плејт е префрлено од главниот град на Чиле, Сантијаго, во перуанската престолнина Лима, информира прес-службата на КОНМЕБОЛ.

Датумот на финалниот натпревар останува ист – 23 ноември.

Оваа одлука е донесена како мерка на безбедност, бидејќи во Чиле се одржуваат големи протести веќе неколку недели. Немирите започнаа на 14 октомври откако властите ги зголемија трошоците за патување со метрото.

Коронавирус