среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 171
home Фудбал

ФИФА 18 го определи новиот Светски шампион

ФИФА 18 го определи новиот Светски шампион

Спортските предвидувања се помалку наука и повеќе уметност, особено кога станува збор за дуели на највисоко ниво, каде што сe може да се случи.

Одржувајќи ја традицијата за користење на своите спортски игри, за да предвидат соодветни натпревари, „ЕА Спортс“ предвиде кој ќе биде новиот светски фудбалски шампион. Според познатата компанија за видео-игри, ова ќе биде Франција, која ќе се соочи со Германија во финалето, кое ќе се по шутирање на пенали.

Франција ќе го освои Купот по победа со 5:4 и покрај фактот што Германија не изгубила при ударите од 11 метри од 1976 година. Французинот ќе биде во можност Според ФИФА 18, Франција ќе ги отстрани белгиските надежи во полуфиналниот натпревар, додека Германија ќе ја совлада Шпанија со 3:1.

Симулацијата покажува дека „Златната копачка“ ќе оди кај Антоан Гризман, а првите екипи кои ќе ја напуштат Русија ќе бидат Египет, Исланд и Мексико.

Серијалот ФИФА веќе предвиде успешна победата на Германија на Светското во 2014 година. Серијата „Мејден НФЛ“ пак го погодила победникот во „Супер боул“ во 9 од 13 пати.

МИА

Коронавирус