четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 102
home Фудбал

ФФМ со важна информација за навивачите пред натпреварот со Украина

ФФМ со важна информација за навивачите пред натпреварот со Украина

Фудбалската федерација на Македонија објави нова информација за навивачите на македонската репрезентација.

-Апелираме до сите навивачи и поддржувачи на македонската репрезентација кои имаат влезница за утрешниот натпревар со Украина на Националната арена во Букурешт, доколку се во можност, денеска да обезбедат алка за негативен Ковид-19 тест (задолжителна за влез на стадионот), од причина што организаторите на натпреварот очекуваат голем број навивачи на двете репрезентации да пристигнат во Букурешт во текот на утрешниот ден, велат од ФФМ.

Македонија утре со почеток во 15 часот ќе го одигра вториот натпревар на Европското првенство против селекцијата на Украина.

Коронавирус