четврток, 6. октомври 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

ГЕСТ ЗА ПОЧИТ: ФФМ со донација пред историскиот настап на фудбалерите на ЕП

ГЕСТ ЗА ПОЧИТ: ФФМ со донација пред историскиот настап на фудбалерите на ЕП

Сите сме во исчекување на првиот настап на македонската фудбалска репрезентација на Еуро 2020.

Со цел секој да има можност да го гледа настапот на најдобрите македонски фудбалери на шамионатот, таму каде што нема услови од технички причини, ФФМ донираше 20 смарт телевизори низ Скопје и другите градови во Република Македонија на повеќе болници, домови за деца, рехабилитациони центри, противпожарни единици, полициски станици…

Секој заслужува да ужива и гордо да го следи настапот на нашите херои Европскиот шампионат.

Коронавирус