петок, 21. јануари 2022. Вести денес: 112
home Фудбал

ФФМ не го заборави Пандев- еве како тие на уникатен начин му го честитаа раѓањето на ќеркичката (ФОТО)

ФФМ не го заборави Пандев- еве како тие на уникатен начин му го честитаа раѓањето на ќеркичката (ФОТО)

Македонската фудбалска А репрезентација во последно време навистина бележи само успеси.  Следното учество во натпреварувањето за „Лигата на нации“ е шансата на оваа генерација да ја одведе земјава во завршницата на некое големо европско или светско натпреварување.

Последното рангирање на официјалната ФИФА ранг листа на 71 место на светот, што е најдобар пласман во последниве 10 години, е само уште една потврда за квалитетот на овие момчиња, предводени од селекторот Игор Ангеловски.

И секако, легендата, нашиот капитен, Горан Пандев.

ФФМ не го заборави својот најдобар играч и капитен, па покрај бројните честитки од сите страни, федерацијата на својот официјален Инстаграм профил јавно му ја честиташе приновата во семејството, третотото дете на популарниот Гоче, ќеркичката Софија.

Коронавирус