сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 46
home Фудбал

ФФМ и Пивара Скопје утре ќе го промовираат новиот спот и химна на репрезентацијата

ФФМ и Пивара Скопје утре ќе го промовираат новиот спот и химна на репрезентацијата

Фудбалската Федерација на Македонија и нејзиниот нов партнер Пивара Скопје, утре  со почеток од 13:45 минути на платото пред зградата на Фудбалската Федерација ќе одржат промоција на навивачка химна, како и спот за истата по повод заминувањето на Македонија на Европскиот шампионат летово.

На настанот покрај промоцијата на спотот, предвидено е и обраќање на претседателот на ФФМ, Муамед Сејдини како и на генералниот директор на Пивара Скопје, Горан Сладиќ.

 

Коронавирус