четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

ФФМ и Благоја Милевски ќе ја продолжат соработката

ФФМ и Благоја Милевски ќе ја продолжат соработката

Фудбалскиот стратег Благоја Милевски останува на чело на младата репрезентација на Македонија.

По завршувањето на неговиот договор овој месец со ФФМ, двете страни се договориле за продолжување на соработката која треба наредните денови да биде официјализирана од страна на фудбалската федерација.

ЕУРО 2020

Македонија