понеделник, 26. октомври 2020. Вести денес: 86
home Фудбал

Фатих Терим позитивен на коронавирус

Фатих Терим позитивен на коронавирус

Познатиот турски фудбалски тренер Фатих Терим (67), кој е на клупата на Галатасарај, денеска објави дека е позитивен за коронавирусот и се наоѓа во изолација во болница.

„Мојот тест за коронавирусот е позитивен, но во болницата сум во безбедни раце. Не грижете се“, напиша Терим на Твитер, пренесуваат британските медиуми.

Коронавирус