недела, 17. јануари 2021. Вести денес: 44
home Фудбал

Фантастични промашувања: Кога топката не сака да ја мине гол линијата (ВИДЕО)

Фантастични промашувања: Кога топката не сака да ја мине гол линијата (ВИДЕО)

Некогаш фудбалската топка како да е маѓепсана, не сака да ја мине гол линијата и кога голот е празен.

Тоа се случува и кога играат професионалци, како и на натпревари на кои фудбалските мајстории ги покажуваат и талентирани аматери.

Видеото ќе ве разоноди и ќе ве насмее.

 

#SiDebil?

Gepostet von Si Debil Sport am Mittwoch, 20. März 2019

Коронавирус