четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 4
home Фудбал

Фантастичен погодок на Несторовски: Постигна гол и донесе победа за Палермо (ВИДЕО)

Фантастичен погодок на Несторовски: Постигна гол и донесе победа за Палермо (ВИДЕО)

Со голот на македонскиот репрезентативец Илија Несторовски, Палермо забележа минимална победа над Верона во дуел од 31. коло во италијанската Серија Б.

Македонецот погоди во 46.минута, момент кој се покажа како решавачки за крајниот исход.

За Несторовски ова беше 11. гол оваа сезона во второто по квалитет фудбалско натпреварување во Италија.

кој е втор и кој има натпревар повеќе. Лидер е Бреша со 57 бода.

Коронавирус