среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 89
Во живо

„Промените на дело“: Мицкоски во општина Петровец

АКТУЕЛНО

Огромен број човечки жртви во земјотресот, Турција поместена за три метри

home Фудбал

Фановите со осуда до фудбалерот: Фотографирајќи среден прст Златан Ибрахимовиќ им честиташе Божиќ на верниците (ФОТО)

Фановите со осуда до фудбалерот: Фотографирајќи среден прст Златан Ибрахимовиќ им честиташе Божиќ на верниците (ФОТО)

Фудбалерот Златан Ибрахимовиќ на доста необичен начин им го честиташе Божиќ на сите католици.

Нои, она што е спорно е тоа што многумина ја осудија оваа честитка изразена преку фотографија на неговиот Инстаграм профил.

Имено станува збор за фотографија на која има фигура во форма на џуџе кое покажува среден прст, а под фотографијата тој упати честитка до сите верници.

Многумина ја осудија фотографијата, а вие самите проценете дали тоа е навистина безобразен гест од негова страна или не.

 

View this post on Instagram

 

Merry Chriztmaz

A post shared by Zlatan Ibrahimović (@iamzlatanibrahimovic) on