сабота, 18. септември 2021. Вести денес: 81
АКТУЕЛНО

ЦРН РЕКОРД НА ПОЧИНАТИ ВО ЗЕМЈАВА: Денеска над 40 починати, НАЈМЛАДИОТ НА САМО 18 ГОДИНИ!

home Фудбал

Фановите се шегуваат со изгледот на Педри: „Тоа е Пандев на 18 години…“ (ФОТО)

Фановите се шегуваат со изгледот на Педри: „Тоа е Пандев на 18 години…“ (ФОТО)

Младиот Педри беше дел од репрезентацијата на Шпанија која со реми против Египет го започна фудбалскиот турнир на Летните Олимписки Игри во Токио.

Фудбалерот на Барселона беше причина за сеир на социјалните мрежи. Неговиот изглед ги потсети фановите на Горан Пандев кога беше млад.

18-годишникот важи за голем талент на шпанскиот фудбал. Покрај Европското првенство, тој ќе биде дел од олимпискиот турнир и ќе ѝ помогне на репрезентацијата да стигне до медал.

Педри потекнува од школата на Лас Палмас, а од 2019 година е дел од екипата на Барселона.

Коронавирус