вторник, 28. март 2023. Вести денес: 112
home Фудбал

Фановите го проколнуваат: Кога ќе видите што украде крадец посветено на загинатиот сопственик на Лестер се ќе ви стане јасно (ВИДЕО)

Фановите го проколнуваат: Кога ќе видите што украде крадец посветено на загинатиот сопственик на Лестер се ќе ви стане јасно (ВИДЕО)

Англија се уште е во шок откако пред неполна недела сопственикот на клубот Лестер загина во хеликоптерска несреќа заедно со неговата ќерка.

Навивачите и фановите на клубот секојдневно му оддаваат почит на сопственикот на најразличен начин, а често оставаат и дресови и шалови пред стадионот „Кинг Пауер“ или покрај амбасадата на Тајланд.

А едно видео од пред амбасадата на Тајланд во Англија предизвика гнев кај фановите поради кражба на дрес и шал, погледнете.

loading...