недела, 27. септември 2020. Вести денес: 106
home Фудбал

Фабрегас заминува од Челзи

Фабрегас заминува од Челзи

Според „Марка“, 31-годишниот Шпанец сака да се повлече поради слаба минутажа.

За Фабрегас заинтересирани се Милан, Валенсија и Атлетико.

Договорот на Шпанецот со Челзи истекува на 30 јуни 2019 година.

Во тековната сезона, Фабрегас играше 14 натпревари за Челзи, постигна еден гол и оствари две асистенции.

На фудбалскиот пазар вредноста на Фабрегас се проценува на 25 милиони евра.

Коронавирус