недела, 27. септември 2020. Вести денес: 108
home Фудбал

Фабрегас пред трансфер во Монако

Фабрегас пред трансфер во Монако

Монако е близу до привлекувањето на играчот од Челзи, Цеск Фабрегас, јави „Екип“.

Триесет и едно-годишниот Шпанец сака да игра под водство на неговиот поранешен тимски колега, Тиери Анри, кој го предводи францускиот тим. Трансферот се очекува да биде финализиран следната недела.

Оваа сезона, Фабрегас има 14 натпревари за Челзи на сите турнири во кои постигна еден гол.

Досега, Милан и Фенербахче беа заинтересирани за услугите на Фабрегас.

МИА

Коронавирус