сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Фудбал

Фабрегас подготвен да ја продолжи кариерата во Аргентина

Фабрегас подготвен да ја продолжи кариерата во Аргентина

Играчот од средниот ред на Монако, Цеск Фабрегас призна дека би сакал да игра во Купот на Либертадорес.

Триесет и двегодишниот Шпанец е подготвен да се приклучи на аргентинскиот клуб.

– Зошто еднаш да не играм во Купот Либертадорес? Аргентинската лига ми изгледа многу конкурентна. Би било убаво да се игра таму, изјави Фабрегас на радио „СуперДепортиво“.

Фабрегас пред Монако играше за челзи, Барселона и Арсенал.

Коронавирус