вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 1
home Фудбал

Фабрегас не исклучува враќање во Арсенал

Фабрегас не исклучува враќање во Арсенал

Поранешната ѕвезда на Арсенал, а сега фудбалер на Челзи, Францеск Фабрегас, навести за идно можно враќање на „Емирати“.

Триесет и едногодишниот Шпанец има понуди од целиот свет, бидејќи во текот на летото станува слободен играч и ќе го засили без надомест идниот тим.

Фабрегас играше за „топџиите“ помеѓу 2003 и 2011 година, а на прашањето за тоа дали тој повторно би играл таму, одговори потврдно.

– Арсенал е во моето срце и никогаш нема да заборавам што ми даде клубот. Па зошто да не станам повторно дел од Арсенал. Нема ништо невозможно. Се чувствувам одлично и уште сум во форма. Одиграв над 700 натпревари, но се чувствувам млад, рече Фабрегас.

МИА

Коронавирус