четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 180
Во живо

Централен митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје

home Фудбал

Фабијански со солзи во очите ја заврши репрезентативната кариера (ВИДЕО)

Фабијански со солзи во очите ја заврши репрезентативната кариера (ВИДЕО)

Репрезентацијата на Полска сосема очекува и рутински оствари победа над Сан Марино во мундијалските квалификации, но оваа победа, резултатот остана во сенка на Лукаш Фабијански кој ја заврши својата кариера кога е во прашање националниот тим.

Тој во 58 минута беше заменет, односно со солзи го напушти теренот на кој соиграчите му направија шпалир. Членот на Вест Хем доби голема аплаузи како од навивачите така и од колегите како благодарност за се што направи во изминати години.

Инаку Лукаш ги мина сите селекции во репрезентацијата пред да застане на голот на сениорите во 2006 година. Тој сега ќе може максимално да се фокусира на клупските обврски или тоа значи на премиерлигашот Вест Хем од кој дел е од 2018 година.

Локални избори 2021