сабота, 28. ноември 2020. Вести денес: 8
home Фудбал

Евертон за прв пат по 20 години се наоѓа во зоната за испаѓање

Евертон за прв пат по 20 години се наоѓа во зоната за испаѓање

Фудбалерите на Евертон синоќа го загубија градското дерби против Ливерпул со 5:2 во рамките на 15. коло од шампионатот на Англија.

За „карамелите“ ова беше деветти пораз оваа сезона по кој се најдоа на 18.место на табелата.

Евертон за прв пат по 1999 година има само 14 бода и се најде во зоната на испаѓање во поредокот на Премиер лигата по 15 одиграни рунди.

Зад него на табелата се само Норвич со 11 и Вотфорд со осум бода.

Коронавирус