петок, 26. ноември 2021. Вести денес: 152
home Фудбал

Евертон влегува во трка по Милик

Евертон влегува во трка по Милик

Напаѓачот на Наполи, Аркадиуш Милик може да стане играч на Евертон, објави италијанскиот новинар Џанлука Ди Марцио.

Според изворот, тие сакаат да го земат 26-годишниот Полјак на едногодишна закуп со можност за откуп.

Минатата сезона Милик одигра 35 настапи за Наполи во сите натпреварувања и постигна 14 погодоци.

Transfermarkt.com ја проценува вредноста на играчот на 32 милиони евра. (МИА)

Коронавирус