вторник, 21. септември 2021. Вести денес: 164
home Фудбал

Евертон го обнови договорот со капитенот

Евертон го обнови договорот со капитенот

Капитенот на Евертон, Симус Колман го продолжи договорот со клубот. Новиот договор е пресметан до 2023 година, стои на веб -страницата на премиерлигашот од Ливерпул.

Дефанзивецот се приклучи на „карамелите“ во 2009 година за 60.000 фунти од Слајго  Роверс и одигра 350 натпревари за клубот од Мерсисајд.

Колман е и капитен на ирската репрезентација, за која забележа 59 настапи. (МИА)

Коронавирус