сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 123
home Фудбал

Евертон е во преговори со Реал за Хамес

Евертон е во преговори со Реал за Хамес

Фудбалерот од средниот ред на Реал Мадрид, Хамес Родригез може да ја продолжи кариерата во Англија.

Според „Телеграф“, Евертон е заинтересиран за негово стекнување. Тренер на екипата од Мерсисајд е Карло Анчелоти, кој претходно работел во Мадрид и Баерн, каде играше Колумбиецот.

Сè уште не е јасно колку ќе бара Реал за овој трансфер, иако се шпекулира за 25-30 милиони евра. Забележано е дека преговорите напредуваат добро за двата клуба.

Коронавирус