недела, 13. јуни 2021. Вести денес: 103
home Фудбал

Еве што ќе работи Мурињо за време на Евро 2020

Еве што ќе работи Мурињо за време на Евро 2020

Поранешниот тренер на Тотенхем, Жозе Мурињо, потпиша договор со британското спортско радио „talkSPORT“.

Педесет и осумгодишниот тренер ќе служи како експерт за три настапи на Англија во составот во групната фаза на Европското првенство УЕФА во 2020 година, како и во плејофот и финалето.

Меѓу другите ко-коментатори се и поранешните играчи Стјуарт Пирс, Тревор Синклер, Али Мекојст и Алан Бразил.

На 19 април, Тотенхем го отпушти Мурињо. Тој беше тренер и на Манчестер јунајтед, Челзи, Реал Мадрид, Интер, Порто и други клубови.

ЕУРО 2020

Македонија