петок, 27. јануари 2023. Вести денес: 179
home Фудбал

Еве на која позиција на ФИФА ранг листата е македонската фудбалска репрезентација по натпреварите со Лихтенштајн и Германија

Еве на која позиција на ФИФА ранг листата е македонската фудбалска репрезентација по натпреварите со Лихтенштајн и Германија

Најдобрата македонска фудбалска репрезентација останува на 74 место на ФИФА ранг листата, објавена денес.

Во октомври запишавме победа против Лихтенштајн на гости и и пораз дома од Германија, овие два резултати не донесоа промена на нашиот ранкинг.

Македонија во ноември ја очекуваат два дуели против Ерменија на гости и Исланд во Скопје, двете во мундијалските квалификации.