сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 24
home Фудбал

Eуфорија во Милано: Погледнете како играчите на Милан беа испратени до стадионот

Eуфорија во Милано: Погледнете како играчите на Милан беа испратени до стадионот

Милан игра сезона каква што немал од поодамна и помеѓу навивиачите владее вистинска еуфорија, сите веруваат дека конечно ова е сезоната кога можат да се вратат на врвот на италијанскиот фудбал.

Дека е така покажуваат и вечерашните сцени од Милано. Милан вечерва ќе игра на домашен терен против Лацио, а погледнете како навивачите ги испратија своите миленици до стадионот.

Коронавирус