петок, 5. март 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Ериксен слета во Милано, наскоро потпишува договр вреден 230.000 фунти неделна плата (Видео)

Ериксен слета во Милано, наскоро потпишува договр вреден 230.000 фунти неделна плата (Видео)

Кристијан Ериксен е многу блиску до реализација на трансферот од Тотенхем во редовите на Интер.

Данецот утрово пристигна во Милано каде треба да ги мине неопходните медицински прегледи пред и официјално да потпише договор со Интер.

Двата клуба се договорија за обесштетување од околу 17 милиони фунти, а она што е интересно е тоа што Ериксен ќе заработува големи 230.000 фунти неделна плата во италијанскиот тим.

Коронавирус