среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 62
home Фудбал

Ериксен почна да тренира, агентот испрати порака: Се уште не е време да се разговара за неговата кариера

Ериксен почна да тренира, агентот испрати порака: Се уште не е време да се разговара за неговата кариера

Кристијан Ериксен се обидува да го продолжи фудбалски живот по непријатната ситуација која му се случи на Европското првенство кое се одржа минатово лето.

Како што е познато тој доживеа срцев удар на натпреварот меѓу Данска и Финска, па сега има вграден уред за контрола на работата на срцето што значи дека кариерата дефинитивно нема да може да ја продолжи во Интер и во Серија А затоа што тоа не е дозволено во Италија.

Тој се обидува да тренира и тоа го направи во клубот во кој бил член во минатото Оденсе. Тој тренира сам и останува да се види дали ќе може да остане во фудбалот како активен играч, а во меѓувреме се огласи неговиот агент Мартин Шотс.

-Како и секој човек кој го доживеал она што го има Кристијан, тој работи на своето закрепнување. Тој сака да го прави ова во сопствената средина во Милано или кога е во Данска, приватно во неговата земја на раѓање.

-Повремено кога е некое време во Данска и кога ќе му се допадне, може да ја користи структурата на Оденsе. Toa е одличен гест на неговиот поранешен клуб. Крис има позитивен, оптимист и енергичен карактер, но се уште не е моментот да се зборува за фудбал. Само Кристијан ќе одлучи дали и кога ќе дојде овој момент, -истакна агентот за „Гол“.

Коронавирус