четврток, 4. јуни 2020. Вести денес: 137
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Фудбал

Ериксен на пат за Милано, Тотенхем ќе добие 20 милиони евра

Ериксен на пат за Милано, Тотенхем ќе добие 20 милиони евра

Играчот од средниот ред на Тотенхем, Кристијан Ериксен наскоро ќе стане играч на Интер. Клубовите се договорија за трансфер вреден 20 милиони евра. Од оваа сума, Ајакс ќе добие два милиона. Ериксен токму од Ајакс во 2013 година се пресели во Лондон.

Данецот денеска ќе пристигне во Милано и се очекува по медицинските прегледи негова промоција во дресот на Интер.

Италијанските медиуми објавија дека Ериксен со плата од 10 милиони евра годишно ќе биде втор најплатен фудбалер во Серија А, по Кристијано Роналдо.

Коронавирус