четврток, 6. октомври 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

Ериксен испрати порака, еве кој му е желбата

Ериксен испрати порака, еве кој му е желбата

Данскиот фудбалски репрезентативец, Кристијан Ерикесен, испрати порака од болница до сите кои се загрижени за неговото здравје.

„Ви благодарам на сите, нема да се предадам. Сега се чувствувам подобро и сакам да разберам што ми се случи. Ви благодарам уште еднаш на сите за се` што направивте за мене.“ – посочи Ериксен.

Фудбалерот на Интер во 43 минута од натпреварот меѓу Данска и Финска колабрираше откако престана да чука неговото срце, за среќа лекарскиот тим со брза интеревенција му го спаси животот.

Коронавирус