понеделник, 26. септември 2022. Вести денес: 38
home Фудбал

Енрике го одбил ПСЖ поради Челзи

Енрике го одбил ПСЖ поради Челзи

Поранешниот тренер на Барселона, Луис Енрике, најверојатно ќе го предводи Челзи, објави „Ле Паризиен“.

47-годишниот шпански специјалист веќе ја одби понудата на францускиот фудбалски гигант и посетува курсеви по англиски јазик.

Се претпоставува дека Челзи му го гарантира на Енрике потребниот буџет за летните трансфери.

Енрике е без ангажман од мај мината година кога си замина од Барселона.

Коронавирус